Duben

13.05.2014 14:14

Ahojte lidičky, kteří máte rádi Šmouly, nebo jste jejich maminky, tatínkové, babičky, dědečkové či další zpřízněné dušičky.
 
Už jsme se zase dost dlouho neozvali, tak to musíme hned napravit. Posledně jsme skončili výstavkou knížek v měsíci knihy, tak to už je nějaký čásek. 
Co se u nás dělo od té doby? Celkem hodně. 
Začali jsme s obrázky Ferdy Mravence, Berunky a Brouka Pytlíka. Máme rádi zvířata, mnohá z nich jsou chlupatá a my jsme si vybarvili omalovánky se zvířátky v ZOO,např. s krokodýly či žirafami. Ti měli u nás největší úspěch.
Navštívili jsme opět naši knihovnu na Havlíčkově ulici, kde jsme si vyrobili hyacinty z krepového papíru. 
Také jsme byli v KaSS na Střelnici, kde jsme zhlédli velikonoční výstavku a zabrousili jsme na zahradu u KaSS, kde jsme se pohoupali na houpačkách, poklouzali na skluzavkách a  vůbec využili všechny tamní atrakce. Chystáme se zde zase na konci května. To bude super, už se těšíme.
Je jaro, tak jsme si vybarvili narcisy, namalovali zlatý déšť či krásné šeříky.  Letos rozkvetly poměrně v přestihu. Škoda, že již pomalu odkvétají. Zuzanka a Lukášek nakreslili tulipány. K jaru patří i zvířátka, tak jsme si okolo Velikonoc vyrobili slepice, zajíčky, kachňátka. Paní vychovatelka nám přinesla i upečeného beránka, kterého jsme zbaštili. Rodičům a prarodičům jsme vyrobili velikonoční přáníčka. No a pak se pomalu schýlilo ke konci dubna a my jsme si nakreslili čarodějinice a nějaké jsme pak na školní zahradě spálili. Opekli jsme si párky. A hele, jaké jsme někteří měli hezké masky. Moc nám slušely.
V dubnu jsme si také připomněli den Země, výtvarně jsme ztvárnili co se nám libí či nelíbí na našem životním prostředí a povídali jsme si o tom.
V pátek jsme navštívili Dům dětí a mládeže, kde jsme viděli ukázky složek integrovaného záchranného systému, kde se nám představili záchranáři, policisté a hasiči. Viděli jsme také ukázku z práce policie s výcvikem psů, dokonce nám ukázali i malá čtrnáctidenní štěňátka, která vyrostou v policejní pejsky, které bude třeba vycvičit. Bude s nima hodně práce, ale budou možná i hodně slavní, až se jim třeba podaří dopadnou nějakého zločince. Nakreslili jsme si obrázky, které pošleme do soutěže do Domu dětí, které se týkají této akce. Třeba něco vyhrajeme. Ale ty obrázky Vám ukážeme příště. Tak se těšte. Maminkám jsme k nedělnímu svátku matek vyrobili přáníčka a popřáli jim všechno nejlepší.
Už jsme toho dnes napsali hodně, děkujeme za pozornost a  zase někdy příště  ......  ahóóóój ..........
 
B. Jíchová

 

—————

Zpět


KontaktMasarykova základní škola a mateřská škola Český TěšínTyto stránky tvoří a spravuje Bc. T. Pavelek