Březnové povídání

18.03.2014 21:58

Vítejte rodiče a kamarádi Šmoulíků

 
tak jste jistě čekali, kdy se zase ozveme. Tak jsme tady. Co jsme vlastně od doby, kdy jsme se Vám naposledy ozvali dělali a prožívali?
Tak tedy. Skončili jsme u přáníček k Valentýnkovi, které jsme vyráběli v knihovně. No a hned po víkendu jsme dělali pro naše milé srdíčka v družince. V zeleném kapradíčku vypadají hezky. Jsme velice živí a rádi skotačíme, tak jsme závodili. Skákali jsme po jedné noze, nosili míčky na lžičce, skákali na míčích, lezli po zemi, dělali trakař a tak dále. 
Sněhu letos nebylo, ale nějaký z únorových dnů bylo maličko sněhu a my měli maličkého sněhuláčka. Oddělení ještěrek mělo karneval a přidali se i Klubáci a někteří z nás si s nima zatančili. O jarních prázdninách jsme vyráběli s panem Pavelkem keramické výrobky a byli jsme také jeden den s naší paní vychovatelkou v KasS, kde jsme zhlédli pásmo kreslených pohádek o Bolkovi a Lolkovi.
K jaru patří bezesporu i první květinky a ty jsme si nakreslili. Které to byly? No přece jak jinak, než sněženky. V březnu se tak trochu zaměřujeme na to, abychom měli pochopení pro lidi, kteří mají nějaký handicap. A tak jsme si přitom zahráli i na slepou bábu. No vidět jenom tmu, je určitě pro lidi velice těžké.
Ke svátku žen jsme maminkám vyrobili papírové květináčky v knihovně na Havličkově ulici, kam letos pravidelně jednou za měsíc chodíme. No a o jednom víkendu jsme se mnozí zúčastnili i školního karnevalu, i když ten nepatřil do činnosti ŠD, ale můžete se na nás podívat ti, co jste tam nebyli. A že nám to slušelo!
Další z kytiček, které patří k jaru, jsou tulipány. I ty naše jsou hezké, i když jsou jenom z papíru. Jinak jsme si hráli nejenom v oddělení, ale i venku. Hráli jsme si s míčem, běhali, ale také malovali křídami na chodníku.
No a na závěr? Včera jsme si udělali i výstavku našich oblíbených knížek. Divíte se? Vždyť je přece březen a ten je spojen s přídavkem MĚSÍCE KNIH. Tak to už by asi pro dnešek stačilo. Už toho víte dost. Tak zase někdy příště nashlednou a užijte si počátku jara.            Ahóóóójjj,,,,
 
B. Jíchová
 

—————

Zpět


KontaktMasarykova základní škola a mateřská škola Český TěšínTyto stránky tvoří a spravuje Bc. T. Pavelek